„Ryšys / Connection“

Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

Giedrė Anužytė kūrybininkė, kuri aistringai domisi vizualiniu erdvės suvokimu ir ryšio sąvoka. Jos kūryba glaudžiai siejasi su optiniu menu, kuris atveria erdvę, leidžiančią tyrinėti regėjimą, judesį ir architektūrinius objektus.
Figūrinės ir aštrios kompozicijos yra esminės jos kūrybos priemonės, kurios ne tik padeda projektuoti fokusą ir ramybės jausmą, bet ir skatina žiūrovą įsitraukti į kiekvieną kūrinio detalę. Jos objektai primena geometrizuotas neuronų jungtis, tiltų ar pastatų konstrukcijas, išdidintus audinių ar mazgų susipinimo fragmentus. Šių elementų dėka kūriniai įgauna unikalų ir hipnotizuojantį charakterį.
Kūrybinis procesas ją veda į pačią ryšio esmę ir kas yra už to, ką visi matome. Neapgalvojusi Giedrė įsitraukia į monotonišką darbo procesą, kurio metu analizuoja sąsajas ir susijungimo elementus. Taip siekia suvokti skirtingų susikertančių krypčių tarpusavio ryšį. Tai ją lyg įtraukia į supaprastintą galvojimo lauką, atskleidžiantį naujas perspektyvas.
Jos kurtos drobės tampa meditacijos ir pasikartojančio judesio erdve, kuri leidžia žiūrovams patirti unikalią vizualinę kelionę.
Apie Giedrę Anužytę:
Giedrė Anužytė baigė kostiumo dizaino bakalaurą Vilniaus Dailės akademijoje 2011 metais. Nuo tada dirbo stiliste ir jos darbai buvo spausdinti leidiniuose “Laima”, “Moteris”, “Žmonės”, “Lamų Slėnis”, “Seen”. Kuria Justino Jaručio sceninį įvaizdį. Dirbo su tarptautiniais reklamos projektais ir įgyvendino įvaizdžio kūrimo darbus tokiems prekiniams vardams kaip “Audemars Piguet”, “Puma”, “Nike”, “Mercedes Benz”, “PUBG”, “Darbo”, “Specsavers”. Bendradarbiauja ir padeda kurti įvaizdžius Lietuvos prekiniams ženklams ir startuoliams.
Su reklaminiu projektu Penny “The Wish” komanda yra gavusi Kanų Liūtą.
Buvo išvykusi į Australiją gilinosi į žmogaus kūną, ten įgavo masažo terapijos sertifikatą ir toliau asmeniškai gilina žinias apie kūną, psichologiją ir judesį. Šias žinias pritaikė dirbdama su sporto startuoliu “Octomoves”. Daugybę metų delsusi, grįžta į meno lauką ir visas įgytas patirtis transformuoja tapydama.