Logo-Martyna

MADOS ILIUSTRACIJOS
MARTYNOS JANČKAITYTĖS PARODOS ATIDARYMAS

Fashion Week Klaipėda ’18 metu atidaroma Martynos Jančaitytės mados iliustracijų paroda, kurios metu autorė pristatys autorinę knygą „Iliustruota jaunoji Lietuvos mada“.

PARODOS KONCEPCIJA

Drabužis yra arčiausiai žmogaus būnantis daiktas, dėl to stebint ir analizuojant dizainerių kūrinius akcentuoju savo ryšį su jais ir tai, kokie išgyvenimai aplanko šioje būsenoje.
Kiekvienoje iliustracijoje kuriu personažą, kurį „įvelku“ į realaus mados ženklo rūbą. Šie personažai įkvėpti ne tik vaizduojamo mados ženklo koncepcijos, bet ir mano pačios pastebėjimų, išgyvenimų ar bandymo įsivaizduoti, ką šio ženklo rūbas man suteiktų.
Kitaip tariant, nors mados iliustracija dėl savo kilmės visuomet atlieka ir tam tikrą komercinę paskirtį, savo kūrybą stengiuosi išlaikyti intymią ir pirmiausiai pasakoti savo istoriją, o tik po to atkreipti žiūrovo dėmesį į vaizduojamą rūbą ar kokią kitą konkrečią detalę.

Šie kūriniai leidžia pažinti mano pačios nuojautas ir kuriamus personažus per šiuolaikinės jaunosios lietuvių ir užsienio mados dizainerių kūrinius. Taip pat manau, kad šiandien pasaulio ir Lietuvos mados kontekste vykstantys reiškiniai yra svarbūs, ir, tikiu, turi būti užfiksuoti. Man geriausiai tai daryti sekasi reflektuojant savo patirtį grafine kalba, atspindint ne tik rūbo klostes ir spalvą, bet ir perteikiant mados ženklo filosofiją.
Sakoma, kad tai, ką žmogus dėvi, atskleidžia jo asmenybę, tad tie, kas kuria madą, iš dalies atspindi ir bendrinį tautos veidą. Visgi siekiu labiau ieškoti savo pačios atspindžio madoje, todėl jį ir perteikiu pasitelkdama meninę iliustracijos kalbą.

Parodą bus galima pamatyti visos Fashion Week Klaipėda ’18 metu.

Vieta: Ingredientai, H. Manto g. 36A, Klaipėda
Data: 2018/10/ 11
Laikas: 18:30 – 21:30

SUSISIEKITE

Sending

©2019 Fashion Week Klaipėda

Log in with your credentials

Forgot your details?